Share this:
Facebook Twitter Email
March 15,2017

Eksperci nie dają szans Jacobsowi: 22-0 dla Gołowkina

Eksperci nie dają szans Jacobsowi: 22-0 dla Gołowkina

Taka sytuacja rzadko się zdarza w przypadku bokserskich walk na szczycie, jednak tym razem panel ekspercki magazynu "The Ring" był całkowicie jednogłośny - Giennadij Gołowkin (36-0, 33 KO) pokona w sobotę Daniela Jacobsa (32-1, 29 KO).

Spośród 22 ludzi ze środowiska pięściarskiego przepytanych przez "Biblię Boksu" żaden nie wskazał jako zwycięzcy pojedynku o trzy mistrzowskie pasy wagi średniej amerykańskiego challengera. Wybrane typy poniżej.

Lucian Bute (były mistrz wagi super średniej): Gołowkin wygra jednogłośnie po 12 rundach. Jacobs będzie miał swoje momenty, ale to  nie wystarczy. Będzie leżał na początku na deskach, podniesie się i przetrwa, by przegrać 117-111.

Sergio Mora (pięściarz wagi średniej): Gołowkin przez nokaut w 9. rundzie. Jacobs będzie w życiowej formie i wyjdzie do ringu pewny siebie. Problem w tym, że GGG zawsze tak się czuje. Chciałbym zobaczyć Jacobsa pokonującego GGG, ale to się nie stanie. 

Michael Rosenthal (magazyn "The Ring): Gołowkin przez nokaut w 9. rundzie. To nie będzie łatwizna dla Gołowkina, bo Jacobs będzie jego największym wyzwaniem. Jacobs jest szybki, utalentowany, gabarytów Gołowkina i ma doświadczenie. Nie byłbym zaskoczony, gdyby sprawił sensację. Myślę jednak, że GGG jest wszechstronniejszy, choć pokazał słabości z Brookiem. Myślę, że Gołowkin stopniowo będzie osłabiać Jacobsa i w końcu go zastopuje. Gołowkin KO w 9. rundzie.

Ryan Songalia (magazyn "The Ring"): Gołowkin pokona Jacobsa. Stawiam na GGG ze względu na jego dorobek i siłę, ale Jacobsa nie można lekceważyć. Z tego co widziałem na nagraniach z treningów, to jest w formie. Jeśli Jacobs szybko złapie rytm i będzie boksował lewym prostym, to może sprawić GGG kłopoty. Nie wiemy, kiedy Gołowkina dopadnie wiek, a widzieliśmy już kilku pięściarzy dobrze z nim boksujących. Jacobs to duży talent, nie skreślałbym go.

Gilberto Ramirez (mistrz wagi super średniej): Gołowkin jest silniejszy i ma umiejętności niezbędne, by pokonać Jacobsa. Jacobs nie ma szczęki, by przyjąć uderzenia Gołowkina... GGG przez KO.