Share this:
Facebook Twitter Email
December 18,2014

Zmarł dr Lech Mizarewicz

Zmarł dr Lech Mizarewicz

W dniu wczorajszym, 17.grudnia zmarł w wieku niespełna 65 lat członek Polskiego Wydziału Boksu Zawodowego, delegat medyczny podczas gal pięściarstwa zawodowego - dr. Lech Mizarewicz.

Leszek był wielkim entuzjastą boksu, znał doskonale historyczne wydarzenia polskiego, a w szczególności toruńskiego pięściarstwa. Z dumą wspominał osiągnięcia miejscowych zawodników, którzy odnosili sukcesy na arenie międzynarodowej, również najlepsze lata toruńskiego Pomorzanina.

Znaliśmy się stosunkowo niedługo, ledwie pięć lat, ale ten czas wystarczył, aby Leszek dał się poznać jako Człowiek pogody ducha i wielkiego serca, Postać wszystkim niezwykle życzliwa i pomocna. Szybko zyskał nie tylko akceptację, ale wręcz przyjaźń pięściarskiego środowiska. Dał się również poznać jako znawca sztuki; malarstwa, muzyki, literatury, poezji, sam pisywał wiersze. Żegnaj Przyjacielu, na zawsze pozostaniesz w naszych sercach. Najbliższym Leszka składamy wyrazy głębokiego współczucia.

W najbliższą sobotę, 20 grudnia o godz. 12 w Kościele Najświętszej Marii Panny (ul. Panny Marii 2 - Rynek), w Toruniu zostanie odprawiona msza święta, po której nastąpi wyprowadzenie na miejscowy cmentarz.