Share this:
Facebook Twitter Email
May 03,2016

Wasilewski: walka Głowacki - Usyk w Polsce albo USA

Wasilewski: walka Głowacki - Usyk w Polsce albo USA

Andrzej Wasilewski, współpromotor mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO), poinformował na Twitterze, że do pojedynku polskiego czempiona z obowiązkowym pretendentem World Boxing Organization dojdzie w Polsce lub Stanach Zjednoczonych. 

- Tak jak myślałem, Główka - Usyk będzie w Polsce lub USA - napisał współwłaściciel Sferis KnockOut Promotions, dodając: - Daty żadnej nie ma. Wiemy jednak już, że z Ukrainy żadnej "cudownej" oferty nie będzie.

Wpis Wasilewskiego jest interesujący z tego względu, że opiekunowie reprezentującego Ukrainę Usyka od dawna zapewniali, że są gotowi wyłożyć wielkie pieniądze, by ich pięściarz o pas zaboksował w ojczyźnie. Jeśli Ukraińcy faktycznie nie przedstawią w najbliższych dniach Głowackiemu żadnej intratnej oferty finansowej, walka odbędzie się na warunkach polskiego obozu lub organizatora mistrzowskiego pojedynku wyłoni przetarg (w przypadku drugiego wariantu faworytami są promotorzy Głowackiego).

Krzysztof Głowacki mistrzostwo świata WBO zdobył w sierpniu ubiegłego roku, nokautując Marco Hucka. W kwietniu Polak zaliczył pierwszą obronę tytułu, zwyciężając na punkty Steve'a Cunninghama.

Oficjalne konto Andrzeja Wasilewskiego na Twitterze >>